شنبه, 02/11/1395 - 13:52 chaharmahal-admincb
سازمان بسیج فرهنگیان برگزار کرد .

در آستانه گرامیداشت مقام و منزلت معلم و بزرگداشت هفته بسیج فرهنگیان برنامه روز قشر بسیج فرهنگیان سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) با دیدار جمعی از فرهنگیان بسیجی با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان شهرکرد برگزار گردید .

در آستانه گرامیداشت مقام و منزلت معلم و بزرگداشت هفته بسیج فرهنگیان برنامه روز قشر بسیج فرهنگیان سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) با دیدار جمعی از فرهنگیان بسیجی با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان شهرکرد برگزار گردید .
در این مراسم که با حضور معاون محترم اجرایی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان- معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) – مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان و مدیر کل محترم اموزش و پرورش – معاونین اداره – مدیران کانون های مقاومت اداره کل و ناحیه 1 و 2 آموزش و پرورش – لاران – بن و سامان و سر مربی و مربیان حلقه های صالحین و جمعی از فرهنگیان بسیجی برگزار گردید.
در آستانه گرامیداشت مقام و منزلت معلم و بزرگداشت هفته بسیج فرهنگیان برنامه روز قشر بسیج فرهنگیان سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)  با دیدار جمعی از فرهنگیان بسیجی با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان شهرکرد  برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)در آستانه گرامیداشت مقام و منزلت معلم و بزرگداشت هفته بسیج فرهنگیان ،برنامه روز قشر بسیج فرهنگیان سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) برگزار و جمعی از فرهنگیان بسیجی با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان شهرکرد دیدار کردند.. در این مراسم  نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم شهرستان شهرکردضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت مقام معلم و تبریک ایام رجبیه ماه سراسر نور و معرفت فرمودند : حق و شأن معلم اقتضاء می کند که در آن سطحی که معلم در اسلام جایگاه دارد مورد توجه قرار گیرد . جایگاه معلم جایگاه بلند و رفیعی است تا انجا که امام راحل فرمودند : اول معلم خداست . وقتی معلمی و این رشته مقدس و نورانی به جایی منتهی می شود که به خدای جل و علی ارتباط پیدا می کند و از او نشأت می گیرد طبعا" هیچ چیز نمی تواند از قداست و عظمت و رفعت او چیزی گفت که حق را ادا کرد . هفته معلم و گرامیداشت مقام معلم برای توجه دادن به این سه مورد است : توجه به شخصیت معلم – محتوا و وظیفه معلم و توجه به خروجی که از معلم در جامعه بروز پیدا می کند . و خروجی معلم تربیت انسانهای با کفایت است . علم فرع است علم اگر فاقد تربیت دیده شود علم نیست ستم است در حق انسان . همه انچه خدای تبارک و تعالی در اختیار بشر قرار داده است همه اینها برای آن است که مقصد و تربیت حاصل شود . کل نظام اموزشی برای همین است . هر انسانی که فقط عالم بود و تربیت به عنوان شاخص اصلی برایش در نظر گرفته نشود برایش خسارت است هم در جهان اسلام و هم در شیعه. آنهایی که فقط به علم متمرکز شدند و تربیت و اصل را ندیدند خسارت دیدند . اصل تربیت است باید ببینم در تربیت مبنا چیست ؟ بعد ساختمان تربیت را روی ان مبنا انجام داد تا خروجی آن کسانی مثل شهید مطهری شوند مبنا در تربیت چیست ؟ ایشان در ادامه به یک حدیث از امام صادق (ع) اشاره کردند : یکی از شاگردان امام صادق (ع) در جواب امام که فرمودند چه چیزی از من یاد گرفتی ؟ گفتند : من 8 مسئله از شما یاد گرفتم حضرت فرمودند بگو : - هر کس به هر چیزی که دل بست از او جدا شد . من از شما یاد گرفتم محبوبی پیدا کنم که بعد از مرگم بماند . - بالیدن به تقوا - پاگذاشتن بر هواهای نفسانی - اخلاص در کار - رزق را از دیگران نخواستن - دشمنی نکردن با دیگران ، دشمنی را از جامعه حذف کنیم چون راه شیطان است - توکل بر خداوند

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.