شماره مطلب: 18610
جلسه مربیان حلقه های صالحین با حضور دکتر رمضانیان

استکبار هیچ‌کدام از مؤلفه‌های جنگ را ندارد/القای بروز جنگ یک شیطنت بزرگ است/ مشکل امروز جامعه اقتصاد و معیشت است

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، شعبانعلی رمضانیان در نشست تخصصی مربیان حلقه‌های صالحین که در تاریخ96/1/30 در سالن یاس مجتمع فرهنگی لاله شهرکرد برگزار گردید، اظهار کرد: امروز وظیفه ما سنگین و خطیر است، اکنون در وضعیتی هستیم که شرایط جهان و منطقه ملتهب است.وی با تاکید بر شرایط خاص کشور در آستانه انتخابات عنوان کرد: ما باید به اندازه فهم و توان‌ خود به‌عنوان یک فرد تاثیرگذار در جامعه روشنگری کنیم.رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به مسائل و نگرانی‌هایی که در آموزش‌ و پرورش وجود دارد افزود: دو مساله خیلی مهم امروزه باعث نگرانی در مجموعه آموزش‌ و پرورش شده است، اول مساله اقتصادی است و حداقل تاثیر آن ایجاد بهانه برای بعضی افراد است.رمضانیان ادامه داد: مساله دیگر خصوصی سازی در آموزش و پرورش است و این نشان‌دهنده ناتوانی در امر تعلیم و تربیت است و آسیب‌های فراوانی را به بدنه جامعه وارد می‌کند.وی با اشاره به اینکه صیانت از امر تعلیم و تربیت کار مشکلی است بیان کرد: نباید از این عرصه چشم‌پوشی کنیم و سرنوشت نسل آینده‌ساز کشور را به دست نظام سکولار بسپاریم.رئیس سازمان بسیج فرهنگیان خاطرنشان کرد: مشکل امروز جامعه ما معیشت مردم و مساله اول کشور اقتصاد است که همه کشور را تحت تاثیر قرار داده است اما متاسفانه مسائل اقتصادی آن‌طور که باید در کشور پیگیری نمی‌شود.

رمضانیان گفت: برخی در این برهه حساس برای بهره‌برداری انتخاباتی به مردم القا می‌کنند که هرگونه تغییر در مدیریت کشور باعث بروز مشکل در کشور می‌شود و این یک شیطنت بزرگ است.
وی با اشاره به صحبت‌های برخی مسؤولان در خصوص اینکه تغییر مدیریت کشور مساوی با جنگ است، افزود: چندین سوال در این زمینه به وجود می‌آید که با پاسخ دادن به آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توان فهمید آیا امکان صورت گرفتن جنگ در کشور ما وجود دارد؟
این مسؤول با اشاره به شرایط کشورهای متجاوز ادامه داد: معمولا هر کشوری که شروع‌کننده جنگ است باید شرایط خاصی را مهیا کند، از مؤلفه‌هایی که استکبار هنگام ورود به جنگ در نظر می‌گیرد، می‌توان به امید موفقیت 100درصد در جنگ، فرسایشی نبودن جنگ، مصون بودن منافع راهبردی آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از آسیب و مساله مهم دیگر بحث اقتصادی کشور متجاوز اشاره کرد.
رمضانیان با تشریح منافع راهبردی کشور متجاوز در جنگ افزود: کشورهای استکباری همچون آمریکا که داعیه نظم جهانی و دفاع از حقوق بشر را دارند به بهانه‌هایی مانند برقراری دموکراسی به کشورها حمله می‌کنند و جنگ برای آن‌ها آخرین گزینه است و وقتی کشوری به‌عنوان متجاوز آغاز‌گر جنگ است باید قدرت اتحادسازی و مدیریت حوادث را داشته باشد و بتواند هزینه‌های جنگ نظامی را تامین کند.
وی عنوان کرد: در هر زمینه‌ای که در آن ضعف نشان دادیم دشمن روی آن کار کرد، در سال‌های اول انقلاب در بحث نظامی، در سال‌های اخیر در بحث فرهنگی و این روزها در حوزه اقتصادی به دنبال آسیب زدن به کشور است.
رمضانیان گفت: امروز در سطح بین‌المللی استکبار هیچ‌کدام از مؤلفه‌ها را برای جنگ ندارد و اگر در زمینه دفاعی ضعف ببیند به آغاز جنگ تحریک می‌شود.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی کشور ما مساله اقتصاد است افزود: نقطه آسیب امروز جامعه ما اقتصاد است و ما نیازمند کسی هستیم که راه‌حلی اساسی برای اقتصاد نابسامان کشور و مقابله با دست‌اندازی به منابع کشور داشته باشد.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در پایان تصریح کرد: اگر مشکل معیشت مردم حل نشود در سایر مسائل کشور عقب می‌مانیم و باید به دور از جناح‌بازی‌های سیاسی فردی را انتخاب کنیم که برای حل مشکلات تجربه و سابقه خوبی داشته باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.