شماره مطلب: 11137
دوره راهبردهای فرهنگی امام راحل توسط کانون مقاومت بسیج فرهنگیان میانکوه برگزار گردید .

دوره راهبردهای فرهنگی امام راحل و مقام معظم رهبری با شرکت 200 نفر از فرهنگیان بسیجی میانکوه از توابع اردل در تاریخ 94/12/4 برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان در این دوره که با حضور فرهنگیان بسیجی میانکوه در مدرسه زینبیه سرخون برگزار شد سخنران برنامه پیرامون مسئله ولایت سخنانی را بیان نمودند .معنای ولایت :واقعیت این است که برای ولایت 21 معنا نقل کرده¬اند که همه این معانی در یک حقیقت مشترک هستند و آن حقیقت این است که: وَلا و توالی عبارت است از آنکه دو چیز یا بیشتر طوری بشوند که بین آن دو چیز غیر از آن دو نباشد. یعنی بین آن دو چیز هیچگونه حجاب و مانع و فاصله و جدایی و غیریت وجود نداشته باشد که این قرابت و پیوستگی را ولایت گویند.

سرهنگ صفری با اشاره به انواع ولایت گفتند : بنابراین خداوند ولی همه موجودات است در عالم تکوین مطلقا خداوند ولی همه عالم هستی است بین حبیب و محبوب و عاشق و معشوق، ذاکر و مذکور، طالب و مطلوب هم به هیج وجه جدایی و غیریت وجود ندارد که این رابطه را هم ولایت گویند. - در اصطلاح، مراد از "ولایت" تسلط و اشراف بر دخل و تصرف در امور سایر انسان‏ها، در ابعاد مختلف است، بدون این که حق اختیار و انتخاب و گزینش یا مالکیت از سایرین سلب شود. ایشان در ادامه به شرح وظایف رهبری پرداختند: مفاد یازدگانه به شرح ذیل است: 1. تعیین‏ سیاست‌های كلی‏ نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ پس‏ از مشورت‏ با مجمع تشخیص‏ مصلحت‏ نظام‏. 2. نظارت‏ بر حسن‏ اجرای‏ سیاست‌های‏ كلی‏ نظام‏. 3. فرمان‏ همه‏ پرسی‏. 4. فرماندهی‏ كل‏ نیروهای‏ مسلح‏. 5. اعلان جنگ‏ و صلح‏ و بسیج‏ نیروها‏. 6. نصب‏ و عزل‏ و قبول‏ استعفای‏: الف: فقهای‏ شورای‏ نگهبان‏. ب: عالی‌ترین‏ مقام‏ قوه‌ی‏ قضاییه‏. ج: رییس‏ سازمان‏ صدا و سیمای‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏. د: رییس‏ ستاد مشترك‏. ه: فرمانده‌ی‏ كل‏ سپاه‏ پاسداران‏ انقلاب‏ اسلامی‏. و: فرماندهان‏ عالی‏ نیروهای‏ نظامی‏ و انتظامی 7. حل‏ اختلاف‏ وتنظیم‏ روابط قوای‏ سه گانه. 8. حل‏ معضلات‏ نظام‏ كه‏ از طرق‏ عادی‏ قابل‏ حل‏ نیست‏، از طریق‏ مجمع تشخیص‏ مصلحت‏ نظام‏. 9. امضا حكم‏ ریاست‏ جمهوری‏ پس‏ از انتخاب‏ مردم‏ صلاحیت‏ داوطلبان‏ ریاست‏ جمهوری‏ از جهت‏ دارا بودن‏ شرایطی‏ كه‏ در این‏ قانون‏ می‌آید، باید قبل‏ از انتخابات‏ به‏ تایید شورای‏ نگهبان‏ و در دوره‏ اول‏ به‏ تایید رهبری‏ برسد. 10. عزل‏ رییس‏ جمهور با در نظر گرفتن‏ مصالح‏ كشور پس‏ از حكم‏ دیوان‏ عالی‏ كشور به‏ تخلف‏ وی‏ از وظایف‏ قانونی‏، یا رای‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ به‏ عدم‏ كفایت‏ وی‏ 11. عفو یا تخفیف‏ مجازات‏ محكومین‏ در حدود موازین‏ اسلامی‏ پس‏ ازپیشنهاد رییس‏ قوه‌ی‏ قضاییه‏.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.